У чому відмінність Amoled та Oled дисплеїв у телефонах OnePlus

Які екрани використовуються у телефонах OnePlus?

У всіх телефонах OnePlus використовуються тільки найдорожчі та якісні Amoled екрани.

 

Чи можна поставити Oled екран замість Amoled у телефонах OnePlus

В целях удешевления ремонта вместо оригинального Amoled экрана можно установить более дешовую копию с OLED матрицей.

В этом случае стоимость замены будет ниже на 20-30% но качество изображения и углы обзора будут заметно хуже.
По умолчанию сервисный центр устанавличает Amoled экраны.

Но если клиент хочет сэкономить можем поставить более дешовую копию

 

 

Можно ли поставить TFT экран вместо Amoled в телефонах OnePlus

Так ці дисплеї дешевщі у 2-2,5 рази від Amoled екранів. Але суттєві мінуси не дозволяють їх поставити в телефони, які спочатку розроблялися для Amoled екранів

Сервісний центр не встановлює та нікому не рекомендує ставити TFT копії екранів у телефони OnePlus!

По-перше TFT екрани товщі – нормально в рамку дисплей стає не буде, а буде випирати з рамки. Шанси його повторно розбити багаторазово зростають.

Яскравість екрана набагато нижча. Як правило, в таких дисплеях неможливо відрегулювати яскравість екрану.

 

 

 

Яка технологія дисплеїв смартфонів краща — AMOLED чи OLED?

Технологія OLED (Organic Light-Emitting Diode) сьогодні успішно використовується багатьма виробниками мобільних пристроїв для створення високоякісних екранів. Органічні типи дисплеїв дозволяють досягти яскравої та висококонтрастної картинки з досить низьким енергоспоживанням. Цю концепцію розвивають AMOLED-екрани, у яких керування світлодіодами використовується активна матриця.

Якщо розглядати технології в порівнянні, вони дуже схожі, а пересічному користувачеві відрізнити смартфон з OLED-екраном від AMOLED буде дуже складно. Давайте розберемося у перевагах та недоліках обох типів дисплеїв.

Що таке OLED-екран?

В основі роботи органічного світлодіода (Organic Light-Emitting Diode або OLED) лежить принцип використання спеціальних полімерів багатошарової структури. Під час проходження через них електричного струму субпікселі червоного, зеленого та синього кольору формують свічення різної інтенсивності. Їхнє змішування дає можливість охопити весь існуючий спектр відтінків, передаючи оку соковите зображення. Незважаючи на свою відносно недавню появу, OLED-дисплеї мають величезну популярність на ринку і з’являються в багатьох смартфонах.

Переваги OLED:

  • Висока яскравість та контрастність. Незалежна обробка кожного пікселя дозволяє досягти більш соковитих і яскравих відтінків зображення. Крім того, відмінною рисою OLED-екранів вважається насичений чорний колір.
  • Низьке споживання енергії. Завдяки відключенню окремих світлодіодів при демонстрації темних відтінків відбувається економія заряду батареї.
  • Миттєва швидкість відгуку. OLED-дисплеї здатні справлятися з продуктивнішими завданнями, забезпечуючи високу частоту кадрів, а також плавність картинки. Це часто потрібно для важких ігор та VR-додатків.
  • Компактні габарити матриці. Самостійна робота діодів дозволяє зменшити розміри та масу дисплея, так як немає потреби в модулях підсвічування.

Недоліки OLED:

  • Мінімальний термін служби. Внаслідок ефекту пам’яті, для OLED-дисплеїв не є рідкістю поступове вигоряння пікселів. Зазвичай це стосується синіх світлодіодів, які сильніше за всіх інших схильні до зносу.
  • Спотворення кольору. Фіолетове світло при показі темних кольорів вважається частою проблемою для OLED-екранів. Для її усунення найчастіше застосовують широтно-імпульсну модуляцію, але від неї можуть втомлюватися очі.
 

Що таке AMOLED-екран?

Як було сказано, AMOLED (Active Matrix Organic Light-Emitting Diode) є поліпшеним різновидом технології OLED. Основною відмінністю цього роду реалізації дисплея можна назвати застосування спеціальної матриці, що управляє, з тонкоплівкових транзисторів. З її допомогою система здійснює контроль над усіма пікселями окремо, передаючи струм для кожного з них з певною силою. Для створення матриці застосовується технологія TFT (Thin Film Transistor), масив транзисторів накладається на підкладку під органічний шар дисплея. Ось докладний розбір технології.

Переваги AMOLED:

  • Будь-які розміри екранів. Завдяки внутрішнім особливостям побудови AMOLED-матриці, задіяти її можна під широкий набір дисплеїв різних розмірів. Також є можливість робити їх гнучкими.
  • Зменшене енергоспоживання. У порівнянні з OLED, AMOLED-екрани ще менше виснажують запаси АКБ, за рахунок оптимізованої роботи діодів.
  • Покращена передача кольору. Активна матриця дозволяє досягти більш насичених та яскравих відтінків із збереженням реалістичності зображення. Спотворення кольорів відчувається менш явно при кращій продуктивності.

Недоліки AMOLED:

  • Висока ціна. Єдиним мінусом AMOLED-екранів вважається їхня велика вартість у порівнянні з OLED. Як правило, саме цей критерій стає вирішальним при виборі гаджета з певним типом дисплея.

Порівняння технологій екранів AMOLED та OLED

Технічно AMOLED-екрани повинні перевершувати своїх попередників в особі OLED за всіма параметрами, але віддати однозначну перевагу одному різновиду дисплея при покупці нового телефону складно. При візуальній оцінці іноді складно сказати, де знаходиться OLED, а де AMOLED-дисплей відповідно їх відмінності не повинні відігравати особливої ролі для рядового користувача.

 

Оставить коментарий

Залишити коментар